TF2215MC-B2 21.5IN IPS FHD
zoom_out_map
TF2215MC-B2 21.5IN IPS FHD
TF2215MC-B2 21.5IN IPS FHD TF2215MC-B2 21.5IN IPS FHD TF2215MC-B2 21.5IN IPS FHD
IIYAMA
TF2215MC-B2 21.5IN IPS FHD
iiyama ProLite TF2215MC-B2, 21.5", 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 14 ms, Black
zł2,397.05
zł2,397.05 Tax excluded
30 Days to Change Your Mind
The ProLite TF2215MC-B2 (21.5 inch) uses PCAP touch technology and is built into an eye-catching bezel with edge-to-edge glass. Thanks to a glass overlay covering the screen and a rugged bezel, it guarantees high durability and scratch-resistance, making it perfect for kiosk and high use public facing applications. Equipped with a foam seal finish it supports seamless integration into kiosks and provides IP65 rating resulting in dust and water resistance from the front. Landscape, portrait and face-up orientation ensures flexible mounting possibilities in almost any installation. For ease of integration, the TF2215MC-B2 comes equipped with external mounting brackets making it an ideal solution for kiosk integrators, industrial environments, control rooms and interactive multimedia.
TOUCH THROUGH-GLASS
TOUCH TECHNOLOGY - CAPACITIVE
OPEN FRAME BRACKETS
FOAM SEAL
A foam seal finish (8mm) around the monitor ensures seamless integration and optimal dust protection.
ANTI-FINGERPRINT COATING
iiyama ProLite TF2215MC-B2. Display diagonal: 21.5", Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 14 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product color: Black
IIYAMA
TF2215MC-B2
10 Items
TF2215MC-B2
Product color
Black
Display diagonal
21.5"
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Native aspect ratio
16:9
Display technology
LED
Touchscreen
Y
Panel type
IPS
Screen shape
Flat
Contrast ratio (typical)
1000:1
Display number of colors
16.78 million colors
NVIDIA G-SYNC
N
AMD FreeSync
N
Built-in camera
HDMI
Y
VESA mounting
Power consumption (typical)
19 W
Power consumption (standby)
1.2 W