Kensington K52805EU laptop stand Black 17"
zoom_out_map
Kensington K52805EU laptop stand Black 17" Kensington K52805EU laptop stand Black 17" Kensington K52805EU laptop stand Black 17"
KENSINGTON
Kensington K52805EU, Laptop stand, Black, Plastic, 12", 17", 22 lbs (10 kg)
30 Days to Change Your Mind
Ergonomic SmartFit™ System
Sustainability Attributes
The plastic in this product contains 50% post-consumer recycled (PCR) content.
Secure Fit for 12”-17” Laptops
Promotes Air Circulation
Portable and Lightweight
Kensington K52805EU. Product type: Laptop stand, Product color: Black, Material: Plastic. Tilt angle range: 25 - 50°. Width: 10.8" (275 mm), Depth: 1.38" (35 mm), Height: 11.6" (295 mm). Package width: 11" (280 mm), Package depth: 1.54" (39 mm), Package height: 11.8" (300 mm). Quantity per master (outer) case: 6 pc(s)