Brother BDE-1J152102-102 printer label White Self-adhesive printer label
zoom_out_map
BROTHER
30 Days to Change Your Mind
The BDE-1J152102-102 die-cut white labels are suitable for a wide range of labelling applications.
Printing direct thermal labels 102mm x 152mm in size, this supply is perfect for printing shipping labels, pallet labels and food ingredient labels.
Cannot be bought individually as it is delivered in packages of 8.
Direct thermal label printing
Brother BDE-1J152102-102. Product color: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Label width: 5.98" (15.2 cm), Label height: 4.02" (10.2 cm), Dimensions (WxDxH): 3.98 x 3.98 x 4.13" (101 x 101 x 105 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 15.1 lbs (6.84 kg). Labels per pack: 350 pc(s), Labels per roll: 350 pc(s). Number of cartons per pallet: 63 pc(s), Number of layers per pallet: 9 pc(s), Quantity per pallet: 504 pc(s)