Brother BDE-1J000102-102 printer label White Self-adhesive printer label
zoom_out_map
BROTHER
Brother BDE-1J000102-102, White, Self-adhesive printer label, Continuous label, Direct thermal, TD-4410D, TD-4420DN, TD-4520DN, TD-4550DNWB, 4.02" (10.2 cm)
₱11,899.73
₱11,899.73 Tax excluded
30 Days to Change Your Mind
Direct thermal label printing
Printing continuous direct thermal labels 102mm in width, this supply is perfect for printing medicine labels, shipping labels, pallet labels and food ingredient labels.
Cannot be bought individually as it is delivered in packages of 8.
Brother BDE-1J000102-102. Product color: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Continuous label. Label width: 4.02" (10.2 cm), Dimensions (WxDxH): 3.98 x 3.98 x 4.13" (101 x 101 x 105 mm), Weight: 29.1 oz (826 g). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 15.1 lbs (6.84 kg). Number of cartons per pallet: 63 pc(s), Number of layers per pallet: 9 pc(s), Quantity per pallet: 504 pc(s). Country of origin: Spain