Brother BDE-1J152102-058 printer label White Self-adhesive printer label
zoom_out_map
BROTHER
Brother BDE-1J152102-058, White, Self-adhesive printer label, Die-cut label, Thermal transfer, Rectangle, 5.98" (15.2 cm)
30 Days to Change Your Mind
Printing direct thermal labels 102mm x 152mm in size, this supply is perfect for printing shipping labels, pallet labels and food ingredient or allergen labels.
Cannot be bought individually as it is delivered in packages of 20.
Direct thermal label printing
Brother BDE-1J152102-058. Product color: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Label width: 5.98" (15.2 cm), Label height: 4.02" (10.2 cm), Dimensions (WxDxH): 2.28 x 2.28 x 4.02" (58 x 58 x 102 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 10.4 lbs (4.74 kg). Labels per pack: 85 pc(s). Number of cartons per pallet: 63 pc(s), Number of layers per pallet: 9 pc(s), Quantity per pallet: 1260 pc(s)