Brother BCS-1J150102-121 printer label White
zoom_out_map
BROTHER
Brother BCS-1J150102-121, White, Die-cut label, Thermal transfer, TD-4420TN, TD-4520TN, TD-4650TNWB, TD-4650TNWB, TD-4750TNWB, TD-4750TNWBR, 5.91" (15 cm), 4.02" (10.2 cm)
30 Days to Change Your Mind
These premium coated 102mm x 150mm white labels are developed to meet your professional labelling needs. For use in logistics, retail, healthcare and other environments, the BCS1J150102121 die-cut labels can be used to display logos, barcodes, shipping or other important information.
Cannot be bought individually as it is delivered in packages of 6.
These premium coated labels meet your professional labelling needs. With 550 per roll, the 102mm x 150mm sized coated labels are commonly used for shipping and warehouse, retail, healthcare and other environments.
With the BCS1J150102121, your labels are sure to stay put and be legible for longer.
Brother BCS-1J150102-121. Product color: White, Type: Die-cut label, Print technology: Thermal transfer. Label width: 5.91" (15 cm), Label height: 4.02" (10.2 cm), Dimensions (WxDxH): 4.72 x 4.72 x 4.13" (120 x 120 x 105 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 17 lbs (7.7 kg). Labels per roll: 550 pc(s). Number of cartons per pallet: 90 pc(s), Number of layers per pallet: 10 pc(s), Quantity per pallet: 540 pc(s)