StarTech.com CBMZT10BK cable tie Releasable cable tie Nylon, Plastic Black 1000 pc(s)
zoom_out_map
STARTECH.COM
StarTech.com CBMZT10BK, Releasable cable tie, Nylon, Plastic, Black, 2.68" (6.8 cm), V2, -40 - 85 °C
Kč1,742.30
Kč1,742.30 Tax excluded
30 Days to Change Your Mind
1000 Pack | Extra Large | 10" 254 mm | Black | Nylon 66 |94V-2 Fire & UL Rated | TAA | UL
Keep Cables Organized
These plastic electrical cable wraps are 10" (25 cm) in length securing cable bundles up to 2.67" (68 mm) in diameter. They're quick and easy to install or remove, with adjustable tension and a basic one-piece design -- perfect for organizing network cables, power cables, or other cables at your home or office workstation.
Industrial Strength
Available in Different Lengths and Colors
100-pack - 4" (10 cm) Black Cable Ties (CBMZT4B)
100-pack - 4" (10 cm) White Cable Ties (CBMZT4N)
1000-pack - 4" (10 cm) Black Cable Ties (CBMZT4BK)
1000-pack - 4" (10 cm) White Cable Ties (CBMZT4NK)
100-pack - 6" (15 cm) Black Cable Ties (CBMZT6B)
100-pack - 6" (15 cm) White Cable Ties (CBMZT6N)
1000-pack - 6" (15 cm) Black Cable Ties (CBMZT6BK)
1000-pack - 6" (15 cm) White Cable Ties (CBMZT6NK)
100-pack - 8" (20 cm) Black Cable Ties (CBMZT8B)
100-pack - 8" (20 cm) White Cable Ties (CBMZT8N)
1000-pack - 8" (20 cm) Black Cable Ties (CBMZT8BK)
1000-pack - 8" (20 cm) White Cable Ties (CBMZT8NK)
100-pack - 10" (25 cm) Black Cable Ties (CBMZT10B)
100-pack - 10" (25 cm) White Cable Ties (CBMZT10N)
1000-pack - 10" (25 cm) Black Cable Ties (CBMZT10BK)
1000-pack - 10" (25 cm) White Cable Ties (CBMZT10NK)
The StarTech.com Advantage
StarTech.com CBMZT10BK. Type: Releasable cable tie, Material: Nylon, Plastic, Product color: Black. Length: 1.97" (50 mm), Width: 9.84" (250 mm), Height: 0.394" (10 mm). Quantity per pack: 1000 pc(s). Master (outer) case width: 17.6" (446 mm), Master (outer) case length: 14.6" (371 mm), Master (outer) case height: 17" (433 mm)