StarTech.com 13MAM-PRIVACY-SCREEN display privacy filters 13" Laptop Frameless display privacy filter
zoom_out_map
StarTech.com 13MAM-PRIVACY-SCREEN display privacy filters 13" Laptop Frameless display privacy filter StarTech.com 13MAM-PRIVACY-SCREEN display privacy filters 13" Laptop Frameless display privacy filter StarTech.com 13MAM-PRIVACY-SCREEN display privacy filters 13" Laptop Frameless display privacy filter
STARTECH.COM
StarTech.com 13MAM-PRIVACY-SCREEN, 13", Laptop, Frameless display privacy filter, Glossy / Matt, Anti-glare, Privacy, 1.76 oz (50 g)
30 Days to Change Your Mind
Prevent visual eavesdropping by limiting the viewing angles of your 13in MacBook Air M2/M3 screen
This Laptop Privacy Screen is designed to work with your M2 and M3 2023 13-inch MacBook Air.
Prevent visual eavesdropping
Reversible Filter
Hassle-free Installation
Blue Light Reduction
Reduce eye strain and improve visual comfort by reducing blue light exposure. The 13” MacBook Air 2023 M2/M3 screen filter blocks up to 51% of the blue light emitted from the display. Digital eye strain can lead to symptoms like headaches, dry eyes, and blurred vision.
The StarTech.com Advantage
StarTech.com 13MAM-PRIVACY-SCREEN. Maximum screen size: 13", Suitable for: Laptop, Type: Frameless display privacy filter. Surface finish: Glossy / Matt, Protection features: Scratch resistant, Light transmission: 60%, Limits viewing angle: 30°. Weight: 1.76 oz (50 g)
13MAM-PRIVACY-SCREEN
37 Items
13MAM-PRIVACY-SCREEN
Maximum screen size
13"