40B1U5601H/00 40IN IPS WQHD
zoom_out_map
40B1U5601H/00 40IN IPS WQHD
40B1U5601H/00 40IN IPS WQHD 40B1U5601H/00 40IN IPS WQHD 40B1U5601H/00 40IN IPS WQHD
MMD - PHILIPS
40B1U5601H/00 40IN IPS WQHD
Philips 5000 series 40B1U5601H/00, 40", 3440 x 1440 pixels, Wide Quad HD, LCD, 4 ms, Black
30 Days to Change Your Mind
Philips 5000 series 40B1U5601H/00. Display diagonal: 40", Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2). VESA mounting, Height adjustment. Product color: Black
40B1U5601H/00
6 Items
40B1U5601H/00
Product color
Black
Display diagonal
40"
Display resolution
3440 x 1440 pixels
Native aspect ratio
21:9
Display technology
LCD
Touchscreen
N
Panel type
IPS
Screen shape
Flat
Contrast ratio (typical)
1200:1
Maximum refresh rate
100 Hz
Display number of colors
16.7 million colors
NVIDIA G-SYNC
N
AMD FreeSync
Built-in speaker(s)
Y
Built-in camera
Y
Market positioning
Business
Built-in USB hub
HDMI
VESA mounting
Cable lock slot
Height adjustment
Power consumption (typical)
40.2 W
Power consumption (standby)
0.4 W