StarTech.com HDMI2-CABLE-4K60-30C HDMI cable HDMI Type A (Standard) Black
zoom_out_map
STARTECH.COM
30 Days to Change Your Mind
Connect reliably between HDMI UHD devices using this High Speed HDMI Cable
Seamless Compatibility
Durable Design
Supported HDMI 2.0 Features:
This HDMI Cable supports full HDMI 2.0 features:
• Resolutions up to 4K 60Hz using a compatible HDMI source and display
• Supports high refresh rates including 1440p 144Hz and 1080p 240Hz