StarTech.com HDMI2-CABLE-4K60-2M HDMI cable 78.7" (2 m) HDMI Type A (Standard) Black
zoom_out_map
StarTech.com HDMI2-CABLE-4K60-2M HDMI cable 78.7" (2 m) HDMI Type A (Standard) Black StarTech.com HDMI2-CABLE-4K60-2M HDMI cable 78.7" (2 m) HDMI Type A (Standard) Black StarTech.com HDMI2-CABLE-4K60-2M HDMI cable 78.7" (2 m) HDMI Type A (Standard) Black
STARTECH.COM
StarTech.com HDMI2-CABLE-4K60-2M, 78.7" (2 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), 18 Gbit/s, Audio Return Channel (ARC), Black
Kč384.06
Kč384.06 Tax excluded
30 Days to Change Your Mind
Connect reliably between HDMI UHD devices using this Premium Certified HDMI Cable
Seamless Compatibility
Durable Design
Supported HDMI 2.0 Features:
This Certified HDMI Cable supports full HDMI 2.0 features:
• Resolutions up to 4K 60Hz using a compatible HDMI source and display
• Supports high refresh rates including 1440p 144Hz and 1080p 240Hz
• 21:9 Aspect Ratio support for cinematic viewing experiences
• High Dynamic Range (HDR10) for higher contrast ratio and vibrant picture quality
• Audio Return Channel (ARC) for sending audio from the TV back to an AV receiver or soundbar
• Up to 32 Uncompressed Digital Audio Channels
• HDMI Ethernet Channel (HEC) for network connectivity over HDMI
• Backward compatible with previous HDMI versions
The StarTech.com Advantage
StarTech.com HDMI2-CABLE-4K60-2M. Cable length: 78.7" (2 m), Connector 1: HDMI Type A (Standard), Connector 1 gender: Male, Connector 2: HDMI Type A (Standard), Connector 2 gender: Male, Connector contacts plating: Gold, HDMI version: 2.0, Data transfer rate: 18 Gbit/s, Audio Return Channel (ARC), Product color: Black
HDMI2-CABLE-4K60-2M
New
201 Items
HDMI2-CABLE-4K60-2M
Product color
Black
Quantity per pack
1 pc(s)
Cable length
78.7" (2 m)